KRS 0000056797

Jak dołączyć

wol2

Ty także możesz zostać naszym WOLONTARIUSZEM:,  ·jeżeli masz trochę wolnego czasu i chcesz go podarować innym, jeśli czujesz potrzebę pomocy ludziom ciężko chorym i ich rodzinom, jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o sobie, rozwijać swoje umiejętności bycia z drugim człowiekiem, jeśli chcesz zdobyć podstawy wiedzy paliatywno-hospicyjnej, jeśli chcesz realizować swoje pomysły i poszerzyć swoje umiejętności.

Udział wolontariusza w pracach zespołu odbywa się na następujących zasadach:  wolontariusz do domu chorego wprowadzany jest przez pielęgniarkę, która podczas wcześniejszych wizyt rozeznała potrzeby chorego i jego rodziny.

Wolontariusz zachowuje stały kontakt z pielęgniarką oraz koordynatorem wolontariatu, nie może wykonywać samodzielnie zabiegów, które są w zakresie obowiązków pielęgniarki.

wolontariuszePredyspozycje i umiejętności wolontariusza: umiejętność pracy w zespole, umiejętność działania z empatią i otwartością, umiejętność komunikacji, umiejętność słuchania, umiejętność łagodzenia nerwowych nastrojów, posiada poczucie humoru, dyspozycyjność czasową, umiejący podejmować stałe kształcenie się.
Jeśli jesteś zainteresowany wolontariatem to UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE, ZADZWOŃ LUB NAPISZ.

 
 
 
KONTAKT: 
Tomasz Kwiecień - Koordynator wolontariatu
 
Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Ap.
41-218 Sosnowiec ul. MJR H. Hubala Dobrzańskiego 131
tel. 667 555 670   32 832 94 16
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
 
wolontariat info