Opieka Medyczna

Kwi 22 2014

medyk

Realizujemy dwie formy  opieki:

Poradnia Opieki Paliatywnej
Domowa Opieka Hospicyjna

W ramach Poradni Opieki Paliatywnej  zapewniamy opiekę lekarską dla chorych  mobilnych, którzy mogą przyjechać do siedziby hospicjum, którzy są jeszcze w trakcie leczenia przyczynowego ale wymagają włączenia  leczenia przeciwbólowego, którzy nie wymagają intensywnej opieki pielęgniarskiej.

Domowa Opieka Hospicyjna jest opieką intensywną, dla chorych wobec których leczenie przyczynowe zostało zakończone. Chory ma zapewnione regularne wizyty lekarsko – pielęgniarskie. Lekarz odwiedza chorego min. 2 razy w miesiącu , a pielęgniarka min. 2 razy w tygodniu. Jeżeli jest taka potrzeba , częstotliwość wizyt jest zwiększana.

W zależności od zleceń lekarskich realizowana jest również rehabilitacja w domu pacjenta.

Nasza opieka lekarska nie wyklucza opieki lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny nadal ma obowiązek udzielać porad lekarskich jeżeli rodzina tego sobie zażyczy.  Również nasza opieka pielęgniarska nie wyklucza opieki pielęgniarki środowiskowej.

Mają Państwo prawo do obu tych form opieki!