2013

• 07 stycznia -  W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Środuli po mszy św. kwartalnej za dusze śp. zmarłych naszych podopiecznych, młodzież Szk. Podst. nr 9  zaprezentowała Jasełka, następnie odbyło się spotkanie świąteczne dla całej wspólnoty hospicyjnej, rodzin hospicyjnych, zaproszonych gości.
  • stycznia – luty – kwiecień.  Czas kampanii odpisów 1% podatków polegająca na rozmieszczeniu w mieście bilbordów z twarzą Jacka Cygana, rozklejeniu plakatów, ulotek promujących odpis podatku na działania naszej organizacji zaspakajającej potrzeby osób nieuleczalnie chorych.
  • 7 i 15 marca –Wspólnota hospicyjna prowadzi rozważania drogi krzyżowej w kościele w Milowicach oraz uczestniczy w drodze krzyżowej, dźwigając krzyż od parafii św. Tomasza do św.Łukasza
  • 21 kwietnia - Bieg maratoński. Czterech nauczycieli WF z UKS „Tramp” działającego przy ZSO nr 5 w Sosnowcu od godz. 4 rano wyruszyła na trasę 12- sto godzinnego biegu sztafetowego, aby w ten sposób wspierać budowę pierwszego w Zagłębiu hospicjum stacjonarnego.  Równolegle do biegu odbywały się  imprezy towarzyszące na terenie szkoły oraz zbiórki pieniężne w okolicznych hipermarketach: Plejada, Decathlon, Leroy Merlin oraz E. Leclerc. W dwóch pobliskich parafiach św. Floriana i Joachima trwała kwesta.
  • 26 kwietnia Aby tradycji stało się zadośćw tym roku również wybraliśmy się razem na krótką wyprawę w góry. Została wybrana łatwa trasa na Kozią Górę, nikt więc nie mógł szukać usprawiedliwienia nieobecności, że nie nadaje się na forsowny wysiłek plenerowy.
  • 13 maja – tradycyjny koncert charytatywny w Teatrze Zagłębia. Po raz trzeci z inicjatywy naszej oddanej wolontariuszki Elżbiety Laskiewicz odbył się koncert charytatywny na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu. Aktorzy Teatru Zagłębia jak i artyści występujący gościnnie na deskach sosnowieckiego teatru zaprezentowali swój wszechstronny talent artystyczny, a w czasie przerwy przyjęli rolę kelnerów zachęcając gości do konsumpcji ciast.
  • 16 maja Organizacja III Koncertu Charytatywnego pt. „Niwka buduje nadzieję” na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu. Pomysł realizacji koncertu powstał z inicjatywy Dyrekcji, nauczycieli, młodzieży i absolwentów Gimnazjum nr 1. Gwiazdą tegorocznego koncertu był Conrado Yanez finalista MUST  BE THE MUSIC. W zamian za bilety wstępu można było nabyć cegiełki wartościowe o nominale 10 zł.
  • 24 maja  W ramach programu "Pola Nadziei" ulicami stolicy Zagłębia po raz piąty przeszedł  Marsz Nadziei, w którym wzięło udział około 1500 osób pokonując 2,5 km trasę. Marsz zakończyły występy artystyczne dzieci i młodzieży.
  • 23-25 sierpnia  - Tradycyjnie uczestniczyliśmy w pielgrzymce na Jasną Górę. Powierzając Bożej Opatrzności rozwój wspólnoty hospicyjnej, nasi lekarze i pielęgniarki dbali o kondycję i zdrowie pielgrzymów.
  • 7 wrzesień - Jak co roku wybieramy sobie dzień, 1dzień na modlitwę i rozważania. W tym roku przeżywaliśmy go pod przewodnictwem duchowym ks. Adama Pastorczyka. Dzień obfitował w dobre przeżycia i możemy tylko żałować, ze uczestnictwo nie było stuprocentowe.
  • 15 wrzesień - Jedna z ciekawszych hospicyjnych imprez integracyjnych odbyła się w nowo wybudowanej rezydencji dr Marzeny Swobody-Dzideczek. Grill był smaczny i wielowariantowy, zabawy plenerowe bardzo udane i nawet załamanie pogody i wieczorny obfity deszcz nie zachwiały dobrymi humorami.
  • 27-29 wrzesień - z okazji SMDS (Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej) został zorganizowany bieg młodych na trasie przy Pogorii. Medycy hospicyjni podjęli się zabezpieczenia medycznego biegu oraz finałowej imprezy w niedzielę.
  • 5 października -  Odbyła się uroczysta, coroczna msza św. hospicyjna celebrowana przez ks.Biskupa z udziałem chorych, rodzin chorych i całej wspólnoty hospicyjnej.
  • 19 listopada - W ramach uczestnictwa w kampanii „Hospicjum to też życie” zorganizowany został dzień otwartych drzwi. W programie znalazła się prezentacja multimedialna o 15-letniej działalności hospicjum,  możliwość konsultacji z lekarzem, pielęgniarką, psychologiem i kapelanem hospicyjnym.
  • listopad – grudzień.  Akcja „ Świąteczna kartka dla chorego”,  zbiórka artykułów spożywczych, chemii gospodarczej w ramach pomocy socjalnej dla podopiecznych hospicjum i ich rodzin. Karteczki były przekazane zarówno wszystkim naszym chorym jak i darczyńcom. Jak co roku podejmujemy wysiłek wysyłania wszystkim darczyńcom podziękowań wraz z ręcznie wykonanymi karteczkami.
  • 25listopada – koncert Chłopak z Sosnowca dla Hospicjum Sosnowieckiego – teksty Wojciecha Byrskiego śpiewają artyści Teatru Rozrywki i Teatru Zagłębia
  • 16 grudnia  - Wigilia wspólnoty hospicyjnej odbyła się przy licznym udziale członków wspólnoty oraz gości m.in. ks.biskupa G.Kaszaka. Spotkanie zostało uatrakcyjnione występem artystycznym Pani Bożeny Machel oraz Anny Stefańska z gimnazjum nr 1.