KRS 0000056797

1 procent

255 03 01Przywilej przekazania 1% wypracowanego przez siebie podatku nadany każdemu obywatelowi ustawą z 2004r. pozwala każdemu z nas, niezależnie od wieku, pochodzenia, przekonania czy światopoglądu, wspierać takie obszary działań pożytku publicznego, które uznamy osobiście za ważne i istotne. Jest to możliwość okazania swojego wsparcia dla działań w obszarach, które podejmowane są przez organizacje pozarządowe.

Każdy obywatel RP, również emeryt i rencista, ma prawo zadecydować o przeznaczeniu 1% swojego podatku na zaspokojenie potrzeb społecznych, które ciągle jeszcze nie są zaspokojone w pełni i nasze osobiste zaangażowanie nada im priorytet.
Mamy nadzieję, że nasza działalność znana tym, których objęliśmy opieką, zasłuży na ich wsparcie, a plakat dzięki wyjątkowej osobie identyfikującej się z lokalnymi potrzebami Sosnowca wystarczająco przemówi do obywatelskich postaw naszych mieszkańców. Jak Państwu wiadomo podjęliśmy decyzję o budowie hospicjum stacjonarnego - pierwszego w Zagłębiu, które będzie zaspakajać potrzeby nieuleczalnie chorych z miasta Sosnowca i okolic. 

 

Jak przekazać?

Zapraszamy do siedziby w celu pomocy podczas rozliczenia podatku za poprzedni rok, szczególnie zaproszenie kierujemy w stronę emerytów i rencistów, którym udzielimy wszelkiej pomocy przy rozliczeniu podatku. 

hosp 2019 baner-2 OK