KRS 0000056797

Nadzieja zamiast kwiatów

Wzór karnetu

Na życzenie kolorystyka może być zmieniona.

nadzieja zamiast kwiatów

nadzieja zamiast kwiatów

Już pierwsze kwoty zaczynają wpływać na konto Hospicjum św. Tomasza Ap. w Sosnowcu w ramach rozpoczętej przez nas akcji „nadzieja zamiast kwiatów”.

Jako pierwszy, do inicjatywy hospicyjnej "Nadzieja zamiast kwiatów" włączył się biskup sosnowiecki ks.Grzegorz Kaszak, prosząc swoich gości na uroczystym Ingresie 28.03.2009r. o przekazanie na konto hospicyjne finansowego ekwiwalentu kwiatów. Obecnie ks.biskup kontynuuje tę inicjatywę, rezygnując na naszą rzecz z kwiatów wręczanych mu przez wspólnoty parafialne z okazji udzielania dla ich członków Sakramentu Bierzmowania. Następnie włączyli się:

  • Pan dr Paweł Ryngier – wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, który przekazał swoim magistrantom prośbę, by jeżeli mają życzenie kupić kwiaty na obronę, zamiast nich wpłacili dowolne kwoty na konto Hospicjum
  • Państwo Małgorzata i Paweł Dusza – którzy poprosili swoich gości weselnych , by zamiast kwiatów wrzucili datek do specjalnie przygotowanej puszki na rzecz Hospicjum.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wpłaty na rzecz naszego hospicjum. Środki zebrane w ramach tej akcji będą w całości przeznaczone na budowę Domu Hospicyjnego w Sosnowcu.
Do naszej akcji może przyłączyć się każdy. Zachęcamy zwłaszcza jubilatów, solenizantów, nowożeńców i inne osoby, które chętnie zrezygnują z nadmiaru kwiatów, przekazywanych z różnych okazji.

Zamiast wydawać pieniądze na okazałe wiązanki, zapewne piękne ale nietrwałe, możecie Państwo przekazać ich ekwiwalent w darze na rzecz budowy Domu Hospicyjnego w Sosnowcu. Możecie Państwo w ten sposób „budować nadzieję” razem z nami. Wystarczy, że przekażecie tę szczytną ideę swoim gościom, by zamiast kwiatów, środki na nie przeznaczone wrzucili do specjalnej puszki lub koperty z napisem „Hospicjum”. Kwotę w ten sposób zebraną mogą Państwo wpłacić na rachunek Fundacji na rzecz budowy i funkcjonowania hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu:

65 1060 0076 0000 3200 0139 8954

lub skontaktować się z pracownikiem Fundacji w celu ustalenia najwygodniejszego sposobu przekazania środków pieniężnych – tel. (32 ) 293 23 13

Pobierz: karnet do wydruku (pdf)

 

Dla wszystkich, którzy włączą się do naszej akcji przygotujemy specjalne cegiełki upamiętniające ich udział w budowie Domu Hospicyjnego.
W projektowaniu cegiełki uczestniczyli znakomici sosnowieccy artyści: Pan Czesław Gałużny - malarz , Pan Lucjan Dylong - malarz, grafik komputerowy.